fbpx

2017 Yılı Banyo Dekorasyon Trendleri

17 Ağustos 2017

2017 yılı banyo dekorasyon model ve öyle eskisi gibi beyaz banyo modelleri yok artık, onun yerine ahşap zeminler veya duvarlar, renkli veya üç boyutlu seramikler banyo dekorasyonunda oldukça sık kullanılıyor.

2017 yılı banyo dekorasyon trendleri
2017 yılı banyo dekorasyon model ve öyle eskisi gibi beyaz banyo modelleri yok artık, onun yerine ahşap zeminler veya duvarlar, renkli veya üç boyutlu seramikler banyo dekorasyonunda oldukça sık kullanılıyor.

Ahşap ürünlerinin doğallığını banyolarda artık daha çok görüyoruz

2017 yılı banyo dekorasyon model ve öyle eskisi gibi beyaz banyo modelleri yok artık, onun yerine ahşap zeminler veya duvarlar, renkli veya üç boyutlu seramikler banyo dekorasyonunda oldukça sık kullanılıyor.

Ahşap ürünlerinin doğallığını banyolarda artık daha çok görüyoruz. Ahşabın her tonunu gerek zeminde gerekse dolap ve duvarları 2017 banyo dekorasyon trendleri arasında oldukça yaygın kullanılmakta.

Zeminlerde kullanılan seramiklerde ise kare veya dikdörtgen fayans ya da laminant modellerin yerine beşgen, altıgen modeller olarak karşımıza çıkıyor.

Banyolarda her zaman olduğu gibi zıt renklerin kullanımı modası devam ediyor ve hep edecek bana göre. Banyo dekorasyon trendlerinden birisi de banyoda canlı ağaçlara yada bitkilere yer vermek. Özellikle neme dayanıklı ve nemden beslenip ekstra bir bakım gerektirmeyen, büyümeyen canlı bitkiler banyoya çok şey katıyor ve taze ve canlı bir görüntü sunuyor. Doğaya saygılı ve geri dönüşümden elde edilen ahşap duşakabinler ve duş ekipmanları çok revaçta.

Tek renkli yada zıt bir kaç renk ile yapılan banyo dekorasyonlarının yerini rengarenk spor veya pastel renklerle birlikte çok renkli dolaplar yada zeminler oldukça yaygın kullanılmakta.

Banyo bataryalarında altın rengi tekrar çok sık dekorasyon içerisinde yerini aldı. Lavabo tasarımları gittikçe çılgınlaşmaya başladı. Cesareti olan çok farklı modeller ile banyosunda fark yaratabilir

BANYOLAR ÇİÇEKLENİYOR

2017, dış dünyayı banyolara taşıdığımız bir yıl olacak. Doğa ile bağlantı kurduğumuz, doğanın eşsiz güzelliğini banyolarda hissedeceğimiz detaylar 2017’nin banyolarına damgasını vuruyor. Özellikle nemli havalarda yetişen bitkilerin eklenmesiyle banyolara daha canlı ve doğal bir hava katılıyor. Bambu, sarmaşık, aloe vera gibi bitkiler bunlardan birkaçı.

METALİK KAPLAMALAR MODERN GÖRÜNÜM SAĞLIYOR

Kimi zaman ayrıntılardaki küçük değişiklikler mekanlarda büyük farklılıklar yaratabiliyor. 2017 banyo dekorasyonunda altın, bakır gibi metalik kaplamalara yer vermek estetik açıdan göz alıcı bir şıklık sunarken banyolara aynı zamanda modern bir hava da katıyor.

GRİ TONLARI LÜKS ALGISI YARATIYOR, KOYU MOR VE KOYU YEŞİL REVAÇTA

Artık daha sıcak ve rahat bir yaşam alanı olarak tasarlanan banyolar daha çok tercih edilirken bunu anımsatan renkler de dikkatle seçiliyor. Bu yıl özellikle gri gibi koyu tonların kullanımı banyoları daha lüks bir yaşam alanına dönüştürüyor. Koyu mor ve koyu yeşil gibi renkler ise yükselişte.

DİJİTAL TEKNOLOJİLER OLMAZSA OLMAZ

Teknolojinin akıl almaz hızı banyolarda da birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Suyun sıcaklığını hesaplayan, küvetlerdeki su seviyesini belirleyen ve böylece su tasarrufu sağlayarak çevre dostu tasarımları hayata geçiren dijital teknolojiler 2017 banyolarının vazgeçilmezi.

DAHA HİJYENİK KLOZETLER

Banyo ve tuvaletler, en fazla hijyene ihtiyaç duyulan alanların başında geliyor. Günümüzde, banyolarda daha temiz ve hijyenik bir ortam yaratan tasarımlar ise tüketicilerin ilk tercihleri arasında yerini alıyor. 2017 banyolarında özellikle su sıçratmayan klozetler ön planda.

TEZGAH ÜSTÜ LAVABOLARDA ESTETİK VE FONKSİYONELLİK ÖN PLANDA

Son zamanlarda banyo dekorasyonunda önem kazanan fonksiyonel, estetik ve teknolojik ürünler banyoları evin en vazgeçilmez yaşam alanlarından birine dönüştürüyor. 2017’de özellikle alandan tasarruf sağlamak ve daha estetik görünüm kazanmak için tezgah üstü lavabolar daha çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra çift hazneli lavabolar da bu yılın trendleri arasında yerini alıyor.

BANYOLAR ÖZGÜRLEŞİYOR

Banyo dekorasyonunda kullanım alanı ve amaç önemli bir kriter haline geldi. Banyo ortamındaki detaylara odaklananlar ve hayalindeki banyoyu yaratmak isteyenler; daha özgün ve özgürce hareket edebilecekleri banyoları tercih ediyor. Renginden işlevselliğine, dolabından armatürüne kadar tam bir banyo çözümü sunmak önem taşıyor.

ŞİMDİ PAYLAŞ